Здоров'я

Повний теніс на корті: історія, визначення, спорядження, правила

Теніс на траві - це вид спорту, в який грають з використанням ракетки та м'яча. Щоб отримати очки, гравці повинні зробити так, щоб м’яч успішно перетнув сітку і впав на ігрове поле суперника, не повертаючись. Цей вид спорту включається як невелика гра з м’ячем і в нього можуть грати як чоловіки, так і жінки, а також чоловіки, жінки та змішані парні. Головною організацією тенісних кортів в Індонезії є Індонезійська асоціація тенісних кортів (PELTI). Між тим, материнською міжнародною організацією для цього виду спорту є Міжнародна федерація тенісу (ITF).

Історія корт-тенісу

Історія тенісу походить з Європи. Слово теніс походить від французького «tenez», що означає працювати або готуватися. Вважається, що цим видом спорту почали займатися ще з нашої ери. Однак найдавніші записи згадують діяльність тенісних кортів, що датуються 11 століттям. У той час відзначалося, що французи часто грали в гру під назвою jeu de peume який схожий на сучасні тенісні корти. Потім, у 13 столітті, гра почала поширюватися на інші країни Європи. Вперше струнні ракетки були представлені в 15 столітті в Італії. Потім у 1868 році в Вімблдоні, Англія, був заснований Всеанглійський крокетний клуб, який був попередником тенісної організації. Найпрестижніший чемпіонат світу з тенісу Вімблдон почав проводитися в 1877 році і в 1881 році опублікував стандарти правил і організації тенісних змагань.

Необхідний інвентар для тенісу

Грати в теніс можна де завгодно, якщо є необхідні умови та інфраструктура. Нижче наведено обладнання та засоби, які необхідно підготувати.

1. Поле

Існує кілька типів тенісних кортів, які можна використовувати. Відповідно до правил PELTI та ITF, тенісні корти, які використовуються для офіційних матчів, мають такі розміри.

• Твердий корт з цементу

Цей тип корту найчастіше використовується в тенісі. Гра на полі з цементу зробить швидкість м’яча середньою або швидкою. У деяких міжнародних матчах є корти, покриті синтетичним декоративним покриттям з акрилу. Наприклад, у матчах US Open та Australian Open.

• Трав'яне поле

На тенісних кортах з трави необхідно використовувати траву, яка росте на твердому грунті, щоб м'яч міг добре відбиватися від нього. Під час змагань на трав’яних майданчиках гравці повинні коригувати гру, оскільки швидкість м’яча на цьому типі поля є найшвидшою. Напрямок руху м’яча буде мати тенденцію ковзати більше і не відбиватися занадто сильно в порівнянні з м’ячами на інших полях. Оскільки утримання дуже дороге, зараз трав’яне поле використовується дуже рідко. Одним з турнірів, які досі використовують цей тип поля, є чемпіонат Вімблдону.

• Грунтовий корт

Глиняний корт у грі в теніс складається з глиняної крихти або піску з подрібненої цегли. Якщо ви граєте на цьому полі, швидкість м’яча має тенденцію бути повільною, тому гра, як правило, проходить у довгих розбігах. Одним із відомих кортів з грунтовими кортами є тенісний корт Ролан Гарос у Франції.

2. Ракетка

Розмір тенісної ракетки залежить від гравця. Ракетку для гри в теніс можна розділити на різні розміри, в залежності від віку користувача, а саме:
  • Дитяча ракетка: важить приблизно 250 грамів (12-13 унцій)
  • Ракетка для дівчат-підлітків: вага приблизно 290 грамів (12,5 -13,25 унцій)
  • Ракетка для хлопчиків: важить приблизно 295 грамів (13 – 13,25 унцій)
  • Жіноча ракетка: важить приблизно 300 грамів (13,25-13,75 унцій)
  • Чоловіча ракетка: вага приблизно 310 грам (13,75-14,74 унції)

3. М'яч

М'ячі для кортового тенісу Умови для м'ячів, які можна використовувати в тенісних матчах: • Мають діаметр поперечного перерізу 63,50-66,77 мм.

• Вага м'яча 56,70-58,48 грам

• Здатний відскочити назад (має протидіючу силу) 1,346-1,473 мм при падінні з висоти 2450 мм.

• Поверхня м'яча повинна бути гладкою, без швів

4. Сітка

Тенісна сітка повинна бути відповідного розміру. Для сітки в тенісній грі зазвичай в офіційному матчі мають виконуватися наступні умови.
  • Сітка виготовляється з темно-зеленої або чорної пряжі
  • Розмір опори сітки 106,7 см, висота сітки 91,4 см.
  • Стовпи сітки встановлюються збоку поля з відстанню бічної лінії 91,4 см.

Основна техніка тенісу

Основні техніки гри в теніс можна розділити на кілька речей, наприклад:

Як зробити готове ставлення (готова позиція)

Позиція готовності в тенісі на корті. Позиція готовності — це позиція, яка виконується в очікуванні приходу м’яча або повернення подачі. Щоб мати можливість добре підготуватися, потрібно: Деякі
  • Тримайте ракетку перед корпусом, щоб нею було легко рухатися в усіх напрямках
  • Тіло злегка зігнуте, а коліна злегка зігнуті обличчям до сітки суперника
  • Права і ліва руки тримають ракетку, але ліву руку тримають за шию ракетки, а праву — нижче.
  • Положення голови ракетки на висоті плечей
  • Якщо м’яч летить швидко, то положення голови ракетки потрібно опустити приблизно до рівня талії.

Як тримати ракетку

Утримання ракетки в тенісі вимагає певних прийомів У тенісі існує чотири способи тримати ракетку, а саме:

• Східний хват

Як зробити східний хват:
  • Тримайте ракетку відповідно до тієї руки, яку ви зазвичай використовуєте, правою або, якщо ви лівша, використовуйте ліву.
  • Помістіть долоню за ручку ракетки
  • Розташуйте зігнуті пальці, щоб взятися за ручку ракетки, як би рукостискаючи
  • Утримуйте положення рукоятки, щоб ракетка не хиталася під час удару.

• Континентальне зчеплення

Спосіб виконання континентального хвата:
  • Розташуйте ручку ракетки між вказівним і великим пальцями так, щоб два пальці мали форму букви «V».
  • Міцно розташуйте свою долоню та інші пальці навколо ручки ракетки.
  • Тримайте це положення хвата, щоб залишатися сильним кожного разу, коли ви б’єте.

• Західне зчеплення

Спосіб виконання західного хвата - тримати ракетку лівою рукою. Потім покладіть долоню під рукоятку ракетки, а потім оберніть її пальцями.

• Напівзахідний хват

Спосіб виконання напівзахідного хвата мало чим відрізняється від того, як тримати іншу тенісну ракетку, а саме тримаючись за ручку ракетки, як би рукостискаючи. Вважається, що цей удар здатний забезпечити більш швидке обертання м’яча, тому він добре підходить для атакуючих і захисних рухів.

Як бити по м'ячу

Існує кілька способів удару м’ячем у корт-теніс. Ось кілька прийомів удару по м’ячу в корт-тенісі.

• Обслуговування

Як виконати подачу в тенісі на корті, виконайте ці кроки.
  • Міцно тримайте ракетку обраним хватом
  • Поверніть ракетку назад, поки її голова не підніметься вгору і злегка не торкнеться спини.
  • Одночасно з цим рухом підкинути м'яч вгору (toss up).
  • Перенесіть свою вагу на передню ногу і вдарте м’яч у визначену точку.
  • Коли м'яч потрапляє на поверхню ракетки, вся рука і тіло разом з опорною ногою повинні знаходитися на прямій лінії.
  • Продовжуйте рух руки і ракетки вільно вперед і вниз

• Форхенд і бекхенд

Виконайте ці кроки, як робити удари вперед і назад.
  • Підготуйте своє тіло до удару суперника.
  • Коли м’яч почне залишати ракетку суперника, якщо ви хочете зробити форхенд, поверніть тіло вправо на стегнах так, щоб ліве плече було звернено до сітки, а ваша ракетка спрямована на бічний паркан.
  • Для ударів бахкханда слід повернути тіло вліво.
  • Коли м’яч суперника перетнув сітку і збирається впасти на майданчик, підготуйте ліву ногу до кроку вперед, тоді як голова ракетки почне опускатися до рівня талії.
  • Помахайте ракеткою вперед, поки вона не влучить у м'яч.
  • Як тільки ракетка потрапить до м’яча, продовжуйте рухати руками прямо перед сіткою.

• Волейбол

Залп - це удар, здійснений до того, як м'яч впав або відскочив на майданчику. Цей удар дуже вигідний, коли він виконується, коли позиція гравця знаходиться біля сітки. Залп можна виконувати ударом з рук або ззаду, і зазвичай правильний хват для волейболу - континентальний хват. [[Пов'язана стаття]]

Правила підрахунку балів у тенісі

У тенісі система підрахунку балів поділяється на очки, гейми та сети. Щоб виграти гру, гравець або команда (якщо грають у парі) повинні мати можливість перевершити сет з найбільшою кількістю номерів. Кількість сетів, які потрібно зіграти в кожному матчі, залежить від правил комітету. Є чемпіонати, які використовують систему 3 сетів в одному матчі, але є 5 сетів і так далі. Щоб виграти сет, гравець повинен мати можливість виграти найбільшу кількість геймів. Якщо ви коли-небудь дивилися тенісний матч, кінцевий результат сету зазвичай буде 6-2 або 7-5 і так далі. Числа 6 і 2, 7 і 5, а також інші числа в кінцевому результаті називаються іграми. Якщо є число 6, то гравець виграв 6 партій. Але якщо є число 2, це означає, що йому вдалося виграти лише 2 партії тощо. Щоб мати можливість виграти гру, гравці повинні заробити очки. Гравці отримують очки, якщо їм вдається кинути м'яч на ігровому полі суперника, не маючи можливості відповісти супернику. Коли вам вдається кинути м’яч на ігрове поле суперника, а ваш суперник не може відповісти, ви отримаєте очки. У тенісі набираються не 1,2,3 і так далі, а:
  • Перший пункт 15
  • Другий пункт 30
  • Третій пункт 40
Якщо після отримання 40 очок гравцеві знову вдається набрати очки, то він виграє гру і отримає 1 очко за гру. Гравець, який виграє перші 6 геймів з відривом не менше 2 геймів (останній рахунок 6-4), виходить переможцем сету. Якщо при спробі набрати очки обидві сторони гравця досягають числа 40, то застосовується «двійка». У двійці гравцям потрібно набрати більше очок двічі поспіль, щоб мати перевагу над суперником на 2 очки. Якщо в сеті обидва гравці набирають 6 очок (нічия 6-6), застосовується тай-брейк. Граючи на тай-брейках, гравці, які набирають очки, отримують вже не 15, 30 і 40 очок, а 1,2,3,4 і так далі. Гравець, якому вдасться набрати 7 очок першим з різницею не менше ніж на 2 очки попереду суперника, виграє тай-брейк, а також сет, а рахунок у сеті буде записано як 7-6.