Здоров'я

Гандбол: історія, ігрові прийоми та переваги

Гандбол є одним із видів спорту, що входять до гри з великим м’ячем. Спосіб гри полягає в тому, щоб передати м’яч руками іншим членам, щоб ввести його у ворота суперника. Цей вид спорту схожий на футбол. Різниця в тому, що м’яча можна торкатися тільки руками, а не ногами. Швидко розвивалася гра в гандбол. Зараз гандбол входить до одного зі видів спорту, які беруть участь в Олімпіаді. Як і інші фізичні навантаження, гра в гандбол також може принести різні переваги для здоров’я.

Історія гри в гандбол

У популярну нині сучасну гру в гандбол вперше почали грати на європейському континенті, точніше в скандинавських країнах і Німеччині. Тим часом термін гандбол був уперше введений Г. Вальстрьомом у 1910 році. Перша офіційна організація гандболу під назвою Міжнародна федерація аматорського гандболу (IAHF) була створена в 1928 році. У 1936 році гандбол був вперше введений як олімпійський вид спорту в Берліні.

Через два роки в Німеччині відбулися перші міжнародні змагання з гандболу під назвою Чемпіонат світу з гандболу. В Індонезії організацією, яка професійно наглядає за гандболом, є Індонезійська гандбольна асоціація.

Основна техніка гандболу

Щоб мати можливість добре грати в гандбол, гравець повинен спочатку оволодіти основними прийомами.

Основні прийоми гандболу діляться на п'ять, а саме:

1. Кидання м'яча

Основна базова техніка в гандболі — метання. Існують різні способи метання, а саме одна рука над головою, дві руки перед грудьми, до двох рук над головою. Кидки виконуються для передачі м’яча від одного гравця до іншого.

2. Зловити м'яч

Гравці, яких приманюють товариші по команді, можуть ловити м’яч руками в різних положеннях, наприклад, ловити м’яч збоку та ловити м’яч, який котиться.

3. Дриблінг

Дриблінг в гандболі можна виконувати однією або двома руками. М’яч можна відбивати від ігрового поля (водіння) або переносити в три кроки.

4. Покладіть

Розкладка — прийом підняття м’яча з метою наближення до воріт суперника. Цей рух дуже ефективний перед спробою псевдоніму кидка закинути м'яч у ворота суперника.

5. Стрільба (стрільба)

Здійснюючи стріляючий рух, гандболіст повинен направити всю свою силу на руку. Кидки повинні виконуватися швидко в напрямку, якого не очікує воротар суперника.

Правила гри в гандбол

Ось деякі правила гри в гандбол:

• Кількість гандболістів

У гандбол грають дві команди по сім чоловік у кожній. Шість осіб – гравці, які вільно переміщатимуться по полю, а решта виступає в ролі воротаря. Кожна команда може також надати сім гравців на заміну в одній грі. Команда може змінювати своїх гравців безпосередньо під час гри, не повідомляючи суддю.

• Тривалість гри в гандбол

Гандбол грають у два тайми. Кожен раунд триває 30 хвилин з перервою між раундами 15 хвилин.

• Обладнання для гри в гандбол

Гандбольне поле має довжину 90-100 метрів і ширину 55-65 метрів. При цьому використовувані м’ячі різного розміру для хлопчиків і дівчаток. М’яч для чоловічої команди важить 425-475 грам. Тим часом для жінок 325-400 гр. Діаметр кульки також різний. Гандбол для чоловічої команди має більшу окружність, яка становить 58-60 см. Що стосується жінок, то окружність використовуваного м’яча становить 54-56 см.

• Правила гри в гандбол

Під час гри в гандбол гравцям слід звернути увагу:
  • Гравці (крім воротаря) можуть торкатися м'яча всіма своїми кінцівками від пояса вгору
  • Коли у гравця є м’яч, він може передавати, вести м’яч або кидати м’яч у ворота
  • Якщо гравець вирішив залишити м’яч у своєму володінні, він може вести три кроки або носити його без ведення протягом трьох секунд.