Здоров'я

7 важливих правил футзалу, які слід вивчити перед грою

Ігри з футзалу з м’ячем дуже популярні і не менш конкурентоспроможні з футболом. Окрім можливості грати з меншою кількістю людей і меншим полем, ніж його «побратим», правила футзалу також не є надто складними для більшості звичайних людей. Футзал - це вид спорту, в який грають командно, точніше 2 команди по 5 гравців (включаючи воротарів) у кожній команді. Хоча він виглядає як мініатюрний футбольний м’яч, м’яч, який використовується у футзалі, менший і твердіший, ніж м’яч, який використовується у великому польовому м’ячі. Одне з найбільш відмінних правил футзалу від футболу полягає в тому, що немає системи офсайду. Крім того, футзал не визнає терміну вкидання, тому що футзальний м’яч, який покидає поле, потрібно знову ввести, вдаривши його по лінії поля, а потім ударивши його ногою до товариша по команді.

Міжнародно визнані правила футзалу

Одяг для футзалу та взуття для футзалу – це не найважливіші речі, які потрібно підготувати, коли ви хочете грати в цей вид спорту на офіційному заході. Ви повинні розуміти рекомендації ФІФА «Правила гри з футзалу 2020», зокрема:

1. М'яч для футзалу

М’ячі для футзалу мають свої технічні характеристики, м’ячі для футзалу виготовляються зі шкіри, круглої форми, діаметром 62-64 см. В офіційних матчах ФІФА також регулює вагу футзального м’яча в межах 400-440 грамів і має силу відскоку 50-65 см.

2. Підміна

На відміну від футболу, заміни в регламенті футзалу не повинні чекати схвалення від арбітра. Іншими словами, гравці з краю лінії можуть безпосередньо виходити на поле під час гри, якщо гравець, якого замінюють, залишив поле першим. Кількість замін не обмежена. Однак у змаганнях ФІФА (наприклад, Кубок світу з футзалу) або регіональних федераціях (наприклад, АФК для Азії та УЄФА для Європи) заміни зазвичай обмежуються максимум 9 замінами за матч. Це правило не застосовується, якщо на полі є гравець, який хоче по черзі бути воротарем. У цьому випадку гравець повинен заздалегідь повідомити арбітра, а заміни можуть бути здійснені лише під час перерви (наприклад, коли м’яч виходить з ладу або виконується удар від воріт). Якщо гравець не дотримується правил футзалу щодо заміни гравців, арбітр має право накласти санкції. Санкція може бути у вигляді попередження або прямого вигнання гравця з поля.

3. Тривалість матчу

Матчі з футзалу проводяться 2 х 20 хвилин. Це означає, таймер буде зупинено, коли м'яч виходить з поля (або за межами поля, або коли відбудеться удар) і буде повторно активований лише після того, як м'яч повернеться на поле. [[Пов'язана стаття]]

4. Час вийшов

У футзалі термін тайм-аут також відомий як у баскетболі. Кожна команда має свою частку час вийшов 1 раз за тайм з тайм-аутом 1 хвилина. Якщо команда не просить час вийшов у першому раунді, тоді квота не буде накопичуватися до другого раунду. Тим часом, якщо матч піде в додатковий раунд, то час вийшов не застосовується.

5. Гол початковий удар

У правилах футзалу гравці можуть відразу бити по м’ячу початковий удар до мети. Якщо він заходить у ворота, удар буде вважатися дійсним голом. Тим часом, якщо воротар штовхнув його, це негайно призведе до кутового.

6. Штрафний удар

Штрафні удари можна виконувати у штрафній. Так само, як і у футболі, вільні удари відбуваються, коли в певний момент є фол. Різниця полягає в тому, що в регламенті футзалу вільні удари можуть виконуватися також у штрафній, а саме у формі прямих штрафних ударів або непрямих штрафних ударів. Прямий штрафний удар означає, що його можна ударити прямо у ворота, і якщо гол автоматично вважатиметься дійсним. Тим часом, непрямий вільний удар означає, що він буде вважатися дійсним лише в тому випадку, якщо він влучив у тіло іншого гравця (як суперника, так і товариша по команді). Штрафний удар за межами штрафної площі повинен бути виконаний менш ніж за 4 секунди. В іншому випадку арбітр вважатиме це фолом, тому м’яч буде переданий команді суперника.

7. Штрафний удар

Штрафний удар призначається суддею, коли фол скоєно в штрафній площі (у тому числі під час виконання штрафного удару) або коли серйозний фол вчинено за межами штрафної площі. Голи, створені зі штрафного майданчика, завжди вважаються дійсними рефері.